обчисліть масу солі, яка утворюється при взаємодії цинку та 196г розчину сульфатної кислоти, з

масовою часткою кислоти 10%​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалов Алексей.
ZnO+H2SO4= ZnSO4 + H2O
Дано:
mрозч(H2SO4)=196 г
w(H2SO4)=10%
Маса чистої сульфатної кислоти:
m(H2SO4)=196*0,1=19,6 г
n(H2SO4)=19,6/98=0,2 моль
n(H2SO4)=n(ZnSO4)
m(ZnSO4)=M(ZnSO4)*n(ZnSO4)
m(ZnSO4)=161*0,2=32,2 г