обчисліть масу солі яка утворюється під час взаємодії 15 грамів Ферум(3)гідроксиду і 8 грамів

сульфатної кислоти​

Ответы на вопрос

Отвечает Овсейчук Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Fe(OH)3) = 15 г

m(H2SO4) = 8 г

Найти: m(Fe2(SO4)3) - ?

M(Fe(OH)3) = 56 + (16 + 1) * 3 = 107 г/моль

M(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

Обчислимо кількість речовин реагентів:

n(Fe(OH)3) = m(Fe(OH)3)/M(Fe(OH)3) = 15/107 = 0,14 моль

n(H2SO4) = m(H2SO4)/M(H2SO4) = 8/98 = 0,08 моль

Складемо РХР:

2Fe(OH)3 + 3H2SO4 → Fe2(SO4)3 + 6H2O

З РХР бачимо, що n(Fe(OH)3) : n(H2SO4) = 2 : 3  , а з умови

n(Fe(OH)3) : n(H2SO4) = 0,14 : 0,08, тобто Fe(OH)3 у надлишку, розрахунок ведемо по H2SO4

n(H2SO4) : n(Fe2(SO4)3) = 3 : 1 звідси маємо

n(Fe2(SO4)3) = 1/3n(H2SO4) = 1/3 * 0,08 = 0,026 моль

М(Fe2(SO4)3 = 56 * 2 + 32 * 3 + 16 * 12 = 400 г/моль

m(Fe2(SO4)3) = n(Fe2(SO4)3) * М(Fe2(SO4)3) = 0,026 * 400 = 10,4 г