Масова частка оксигену в кислоті heo3 становить 60% .визначте елемент е З Визнеченням будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Горбачёв Максим.

Щоб визначити елемент Е, потрібно знайти його атомну масу за допомогою формули кислоти HEO3. За даними Вікіпедії, молярна маса кисню дорівнює 15.9994 г/моль. За допомогою закону збереження маси можемо записати:

M(HEO3) = M(H) + M(E) + 3M(O)

Де M - молярна маса, а індекси в дужках позначають елементи або сполуки.

З умови задачі відомо, що масова частка оксигену в кислоті становить 60%. Це означає, що:

0.6M(HEO3) = 3M(O)

Звідси можемо виразити молярну масу кислоти через молярну масу оксигену:

M(HEO3) = 5M(O)

Підставляючи значення молярної маси оксигену, отримаємо:

M(HEO3) = 5 × 15.9994 = 79.997 г/моль

Тепер можемо знайти молярну масу елемента Е за допомогою формули кислоти:

M(E) = M(HEO3) - M(H) - 3M(O)

Підставляючи значення молярних мас, отримаємо:

M(E) = 79.997 - 1.0079 - 3 × 15.9994

M(E) = 31.9813 г/моль

За допомогою таблиці періодичних елементів можемо знайти елемент, який має таку атомну масу. Це фосфор (P), який належить до V групи та III перiоду.

Отже, елемент Е - це фосфор (P), а формула кислоти HEO3 - це H3PO3. Ця кислота називається фосфоновою або фосфористою.