4.На суміш порошків магнію і міді масою 10 г подіяли розчином сульфатної кислоти, внаслідок чого

вiвся газ, об'єм якого 3,36 л (н. у.). Обчисліть масовий склад суміші. ДАЮ 40 БАЛЛІВ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Колошук Тима.

Ответ:

будь ласка якщо допомогла поставте як кращу відповідь

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі, спочатку визначимо кількість речовини магнію і міді, які були у суміші.

Маса магнію = 10 г

Маса міді = 10 г - маса магнію

Згідно з реакцією, маса газу, що утворився, пропорційна кількості речовини магнію:

n(Mg) = V/22.4

де n(Mg) - кількість речовини магнію в моль, V - об'єм газу в літрах.

Тому, кількість речовини магнію дорівнює:

n(Mg) = 3.36/22.4 = 0.15 моль

Так як MgSO4 - це сульфат магнію, то коефіцієнт стехіометрії магнію у реакції дорівнює 1. Тому, кількість речовини сульфату магнію також дорівнює 0.15 моль.

Маса сульфату магнію (MgSO4) = n(MgSO4) * молярна маса (MgSO4)

Молярна маса MgSO4 = 24.31 + 32.06 + (4 * 16.00) = 120.37 г/моль

Тому, маса сульфату магнію дорівнює:

Маса сульфату магнію = 0.15 * 120.37 = 18.05 г

Маса міді = 10 г - 18.05 г = -8.05 г

Отже, масовий склад суміші складає:

Магній: (18.05 г / 10 г) * 100% = 180.5%

Мідь: (-8.05 г / 10 г) * 100% = -80.5%

Оскільки масовий склад суміші перевищує 100%, це означає, що вихідні дані неправильні або була допущена помилка при розрахунках.