Розрахуйте масові частки елементів у сполуці (NH4)2SO4


Ответы на вопрос

Отвечает Кокорев Денис.

Ответ:

Щоб розрахувати масові частки елементів у сполуці (NH₄)₂SO₄ (сульфат амонію), спочатку потрібно знайти маси атомів азоту (N), водню (H), сірки (S) та кисню (O):

Маса азоту (N) ≈ 14.01 г/моль

Маса водню (H) ≈ 1.01 г/моль

Маса сірки (S) ≈ 32.07 г/моль

Маса кисню (O) ≈ 16.00 г/моль

Тепер можна знайти загальну масу сполуки:

Загальна маса (NH₄)₂SO₄ = (2 * маса азоту) + (8 * маса водню) + маса сірки + (4 * маса кисню)

= (2 * 14.01 г) + (8 * 1.01 г) + 32.07 г + (4 * 16.00 г)

≈ 28.02 г + 8.08 г + 32.07 г + 64.00 г

≈ 132.17 г/моль

Тепер можна розрахувати масові частки:

1. Масова частка азоту (N):

= (2 * маса азоту) / Загальна маса сполуки

= (2 * 14.01 г) / 132.17 г/моль

≈ 0.21 * 100%

≈ 21%

2. Масова частка водню (H):

= (8 * маса водню) / Загальна маса сполуки

= (8 * 1.01 г) / 132.17 г/моль

≈ 8.08 / 132.17 * 100%

≈ 6.11%

3. Масова частка сірки (S):

= маса сірки / Загальна маса сполуки

= 32.07 г / 132.17 г/моль

≈ 0.24 * 100%

≈ 24%

4. Масова частка кисню (O):

= (4 * маса кисню) / Загальна маса сполуки

= (4 * 16.00 г) / 132.17 г/моль

≈ 64.00 / 132.17 * 100%

≈ 48.47%

Отже, масові частки елементів у сполуці (NH₄)₂SO₄ складають приблизно 21% азоту (N), 6.11% водню (H), 24% сірки (S) та 48.47% кисню (O).