1. Вкажіть тип хімічного зв'язку та тип кристалічної гратки для таких сполук: О2; CaBrz, H2O, MgO,

NH3, Na2O, F2, SO3, FeS, H2, Mg, ZnO 2. . На підставі знань про хімічний зв'язок поясніть і зобразіть утворення сполук, що мають формули NH3, KCI3. Кальцій гідроксид масою 16,8г повністю нейтралізували хлоридною кислотою. Обчисліть масу та кількість речовини хлоридної кислоти, що вступила в реакцію.​

Ответы на вопрос

Отвечает Апенькин Михаил.

Відповідь:

Пояснення:

Тип хімічного зв'язку та тип кристалічної гратки для заданих сполук:

О2 (кисень): Молекулярний зв'язок; молекулярна гратка.

CaBr2 (бромид кальцію): Іонний зв'язок; кристалічна гратка.

H2O (вода): Ковалентний зв'язок; молекулярна гратка.

MgO (оксид магнію): Іонний зв'язок; кристалічна гратка.

NH3 (аміак): Ковалентний зв'язок; молекулярна гратка.

Na2O (оксид натрію): Іонний зв'язок; кристалічна гратка.

F2 (фтор): Ковалентний зв'язок; молекулярна гратка.

SO3 (сульфат (VI) оксид, або сіркооксид): Ковалентний зв'язок; молекулярна гратка.

FeS (сульфід заліза): Іонний зв'язок; кристалічна гратка.

H2 (водень): Ковалентний зв'язок; молекулярна гратка.

Mg (магній): Металічний зв'язок; кристалічна гратка.

ZnO (оксид цинку): Іонний зв'язок; кристалічна гратка.

Утворення сполук з формулами NH3 і KCl:

NH3 (аміак): Аміак утворюється в реакції між азотом (N2) та воднем (H2) у присутності каталізатора (наприклад, Fe), за умов підвищеної температури та тиску:

N2 + 3H2 → 2NH3

Це реакція синтезу аміаку, де ковалентний зв'язок утворюється між азотом і воднем.

KCl (хлорид калію): Хлорид калію утворюється в реакції між калієм (K) та хлором (Cl2):

2K + Cl2 → 2KCl

Це реакція сполучення, де іонний зв'язок утворюється між іонами калію і хлору.

Обчислення маси та кількості речовини хлоридної кислоти:

З реакції видно, що масове співвідношення між кальцієм гідроксидом (Ca(OH)2) і хлоридною кислотою (HCl) є 1:2, оскільки рівняння реакції має форму:

Ca(OH)2 + 2HCl → CaCl2 + 2H2O

Маса Ca(OH)2 дорівнює 16.8 г.

Маса HCl буде у два рази більшою за масу Ca(OH)2, тобто:

Маса HCl = 2 * 16.8 г = 33.6 г

Кількість речовини HCl можна знайти, поділивши її масу на масу молекулярного еквівалента:

Кількість = Маса / Маса молекулярного еквівалента

Маса молекулярного еквівалента HCl дорівнює масі одного молекулярного еквівалента (1 моль):

Маса молекулярного еквівалента HCl = 1 г/моль

Кількість HCl = 33.6 г / 1 г/моль = 33.6 моль

Отже, маса та кількість речовини хлоридної кислоти (HCl), яка вступила в реакцію, дорівнює 33.6 г і 33.6 моль відповідно.