Визначте масові частки елементiв у сполуцi Н2СО3 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Ординарцев Антон.

Ответ: Водень (H): 3.26%.

   Вуглець (C): 19.36%.

   Кисень (O): 77.38%.

Объяснение:Масова частка (масова фракція) елемента в сполуці визначається як відношення маси даного елемента до загальної маси сполуки, помножене на 100%.

Склад сполуки H2CO3:

   Водень (H) має атомну масу приблизно 1.01 г/моль.

   Вуглець (C) має атомну масу приблизно 12.01 г/моль.

   Кисень (O) має атомну масу приблизно 16.00 г/моль.

Загальна маса сполуки H2CO3:

2(H) + 1(C) + 3(O) = 2.02 г/моль + 12.01 г/моль + 48.00 г/моль = 62.03 г/моль.

Тепер, щоб знайти масову частку кожного елемента:

   Для водню (H):

       Маса водню в H2CO3: 2(H) * 1.01 г/моль = 2.02 г/моль.

       Масова частка водню: (2.02 г/моль / 62.03 г/моль) * 100% ≈ 3.26%.

   Для вуглецю (C):

       Маса вуглецю в H2CO3: 1(C) * 12.01 г/моль = 12.01 г/моль.

       Масова частка вуглецю: (12.01 г/моль / 62.03 г/моль) * 100% ≈ 19.36%.

   Для кисню (O):

       Маса кисню в H2CO3: 3(O) * 16.00 г/моль = 48.00 г/моль.

       Масова частка кисню: (48.00 г/моль / 62.03 г/моль) * 100% ≈ 77.38%.

Отже, масові частки елементів у сполуці H2CO3 становлять приблизно:

   Водень (H): 3.26%.

   Вуглець (C): 19.36%.

   Кисень (O): 77.38%.

Отвечает Антипенко Максим.

мч(H2CO3)=1×2+1248=62

Объяснение:

.