Помогите пожалуйста решить задачу по химии. Задача: Речовина хлорне залiзо, що використовуеться для

травлення сталi складаеться з атомiв Феруму та Хлору, мае вiдносну формувальну масу 162,5. Визначить: а) хiмiчну формулу цiеi речовини. б) валентностi Феруму та Хлору в цiй сполуцi. в) обчислiть масовi частки кожного елемента в сполуцi. г) укажiть суму iндексiв у знайденiй формулi.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кулаева Алина.

Объяснение:

а) хiмiчну формулу цiеi речовини?

есть два хлорида железа это FeCl2 и FeCl3, определим математическим путем какой хлорид нам нужен:

Молярная масса неизвестного нам хлорида железа (FeCln) 56+35.5n г/моль

56+35.5n=162.5

35.5n=162.5-56

n=3

хлорид железа (|||) FeCl3

б) валентностi Феруму та Хлору в цiй сполуцi?

Валентность железа III, валентность хлора I.

в) обчислiть масовi частки кожного елемента в сполуцi?

Молярная масса хлорида железа 162.5г/моль

w(Fe)=56/162.5 •100%=34.5%

w(Cl)=3•35.5/162.5 •100%=65.5%

г) укажiть суму iндексiв у знайденiй фформулi?

Индекс – число, показывающее в химической формуле количество атомов определенного типа.

1 атом железа + 3 атома хлора = 4 атома