обчисліть об'єм гідроген хлориду (н.у.), який потрібно розчинити у воді, щоб одержати 300 г розчину

з масовою часткою HCl 65%​

Ответы на вопрос

Отвечает Purgin Fedia.

Дано:

m р-ну(HCl) = 300 г

ω(HCl) = 65%

Знайти:

V(HCl) - ?

Розв'язання:

1) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 65% * 300 / 100% = 195 г;

2) n(HCl) = m / M = 195 / 36,5 = 5,34 моль;

3) V(HCl) = n(HCl) * Vm = 5,34 * 22,4 = 119,6 л.

Відповідь: Об'єм HCl становить 119,6 л.