Обчисліть маси (г) оксидів S*O_{2} і S*O_{3} , узятих кількістю речовини 0,5 моль.​


Ответы на вопрос

Отвечает Борзова Лаура.

Объяснение:

Для обчислення маси оксидів S*O₂ і S*O₃, узятих кількістю речовини 0,5 моль, треба знати маси молекул цих оксидів.

Маса молекули S*O₂ може бути обчислена звідси: маса = маса атома S + 2 × маса атома O.

Маса атома S ≈ 32 г/моль.

Маса атома O ≈ 16 г/моль.

Маса молекули S*O₂ = 32 г/моль + 2 × 16 г/моль = 64 г/моль.

Тепер знайдемо масу S*O₂, узятого кількістю речовини 0,5 моль:

Маса S*O₂ = кількість речовини (моль) × маса молекули = 0,5 моль × 64 г/моль = 32 г.

Маса молекули S*O₃ може бути обчислена таким же способом: маса = маса атома S + 3 × маса атома O.

Маса молекули S*O₃ = 32 г/моль + 3 × 16 г/моль = 80 г/моль.

Тепер знайдемо масу S*O₃, узятого кількістю речовини 0,5 моль:

Маса S*O₃ = кількість речовини (моль) × маса молекули = 0,5 моль × 80 г/моль = 40 г.

Отже, маса S*O₂, узятого кількістю речовини 0,5 моль, дорівнює 32 г, а маса S*O₃, узятого кількістю речовини 0,5 моль, дорівнює 40 г.

Отвечает Mukhina Angelina.

Дано:

n(SO2) = 0,5 моль

n(SO3) = 0,5 моль

Знайти:

m(SO2) - ?

m(SO3) - ?

Розв'язання:

1) M(SO2) = Ar(S) * N(S) + Ar(O) * N(O) = 32 * 1 + 16 * 2 = 64 г/моль;

2) m(SO2) = n * M = 0,5 * 64 = 32 г;

3) M(SO3) = Ar(S) * N(S) + Ar(O) * N(O) = 32 * 1 + 16 * 3 = 80 г/моль;

2) m(SO3) = n * M = 0,5 * 80 = 40 г.

Відповідь: Маса SO2 становить 32 г; SO3 - 40 г.