До складу природніх газів, які використовують як паливо, може входити етан C2H6. Відповідно

рівнянню згоряння 2C2H6 + 7O2 = 4O2 + 6H2O розрахуйте: Кількість речовини, масу та об’єм (н.у.) етану, який згорів, якщо витрачено 0,15 моль кисню https://imgur.com/rCAm06w

Ответы на вопрос

Отвечает Мергер Никита.

Объяснение:

Решение:

Хим.уравнение:

2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O

Вычисление:

n(C2H6)=0,15*2/7=0,04 моль

m(C2H6)=0,04*30=1,2 г

V(C2H6)=0,04*22,4=0,96 л

Отвечает Байманов Тыныс.

Дано:

n(O2) = 0,15 моль

Знайти:

n(C2H6) - ?

m(C2H6) - ?

V(C2H6) - ?

Розв'язання:

1) 2C2H6 + 7O2 = 4O2 + 6H2O;

2) n(C2H6) = n(O2) * 2 / 7 = 0,15 * 2 / 7 = 0,043 моль;

3) m(C2H6) = n * M = 0,043 * 30 = 1,29 г;

4) V(C2H6) = n(C2H6) * Vm = 0,043 * 22,4 = 0,9632 л.

Відповідь: Кількість речовини C2H6 становить 0,043 моль; маса - 1,29 г; об'єм - 0,9632 л.