1.Здійснити перетворення: Mg MgCl2 - MgSO4 - - Mg(NO3)2 - Mg(OH)2 - MgO. Вказати типи реакцій. 2.

Обчисліть, яку масу має кисень об'ємом 4,48л?​

Ответы на вопрос

Отвечает Назиркулова Рухшона.

1. Перетворення:

Mg (магній) + Cl2 (хлор) → MgCl2 (хлорид магнію) - це реакція з образуванням сполуки (синтез).

MgCl2 (хлорид магнію) + Na2SO4 (сульфат натрію) → MgSO4 (сульфат магнію) + 2NaCl (хлорид натрію) - це реакція подвійного обміну (двойная замещение).

MgSO4 (сульфат магнію) + 2HNO3 (нітратна кислота) → Mg(NO3)2 (нітрат магнію) + H2SO4 (сульфатна кислота) - це реакція подвійного обміну (двойная замещение).

Mg(NO3)2 (нітрат магнію) + 2NaOH (натрію гідроксид) → Mg(OH)2 (гідроксид магнію) + 2NaNO3 (нітрат натрію) - це реакція подвійного обміну (двойная замещение).

Mg(OH)2 (гідроксид магнію) → MgO (оксид магнію) + H2O (вода) - це реакція розкладу (диссоциация).

2. Для розрахунку маси кисню об'ємом 4,48 л потрібно використовувати ідеальний газовий закон. Закон стану ідеального газу визначає, що об'єм газу (V), температура (T) і кількість речовини (n) залежать від кількості речовини (n) за виразом:

PV = nRT,

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (у молях), R - універсальна газова стала, T - температура (у Кельвінах).

Ми маємо об'єм (V) і можемо припустити, що тиск (P) і температура (T) залишаються сталими. Таким чином, ми можемо використовувати закон для розрахунку кількості речовини (n):

n = PV / RT.

Знаючи, що один мільярд (1 моль) молекулі кисню має масу близько 32 г, ми можемо обчислити масу кисню:

n = (4.48 л) / (22.414 л/моль) = 0.2 моль.

Маса кисню (m) дорівнює кількості речовини (n), помноженій на масу одного молекули кисню:

m = n * (маса одного молекули кисню) = 0.2 моль * 32 г/моль = 6.4 г.

Отже, маса кисню об'ємом 4,48 л становить приблизно 6.4 г.

:D