Який об‘єм водню утвориться, якщо в реакцію з магнієм вступає хлоридна кислота масою 73г?


Ответы на вопрос

Отвечает Гончарова Катя.

Объяснение:

Mg+2HCl----->MgCl2+ H2

Mr(HCl)=1+35,5=36,5 г/моль

n(HCl)=73 г/36,5 г/моль = 2 моль

n(H2)=2/2=1 моль

V(H2)=22,4 л

Отвечает Семиглазов Илья.

Дано:

m(HCl) = 73 г

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) Mg + 2HCl → MgCl2 + H2↑;

2) n(HCl) = m / M = 73 / 36,5 = 2 моль;

3) n(H2) = n(HCl) / 2 = 2 / 2 = 1 моль;

4) V(H2) = n(H2) * Vm = 1 * 22,4 = 22,4 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 22,4 л.