Обчисліть масову частку Нітрогену в Mg3N2пожалуйста помогите ​


Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Ирина.

Дано:

Mg3N2

Знайти:

ω(N) - ?

Розв'язання:

1) Mr(Mg3N2) = Ar(Mg) * N(Mg) + Ar(N) * N(N) = 24 * 3 + 14 * 2 = 100;

2) ω(N) = N(N) * Ar(N) * 100% / Mr(Mg3N2) = 14 * 2 * 100% / 100 = 28%.

Відповідь: Масова частка N становить 28%.

Отвечает Глуховцова Сашка.

Ответ:

Масова частка атомарного азоту у сполуці Mg3N2 може бути обчислена наступним чином:

1) Знайдемо масу молекули Mg3N2.

Masa Mg = 24.31 г/моль (атомна маса магнію)

Masa N = 14.01 г/моль (атомна маса азоту)

Masa Mg3N2 = 3 * 24.31 г/моль + 2 * 14.01 г/моль = 100.95 г/моль

2) Знайдемо масу атомарного азоту у сполуці.

Masa N = 2 * 14.01 г/моль = 28.02 г/моль

3) Обчислимо масову частку азоту:

Масова частка азоту = (маса азоту / маса сполуки) * 100%

= (28.02 г/моль / 100.95 г/моль) * 100%

≈ 27.7%

Таким чином, масова частка азоту в сполуці Mg3N2 становить близько 27.7%.