Розрахуйте масу наважки натрій тетраборату Na2B4O7 * 10H2O для приготування 500 см3 розчину,

молярна концентрація еквівалента якого 0,25 моль/дм3

Ответы на вопрос

Отвечает Зубак Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Молярна маса Na2B4O7 * 10H2O складається з мас Na2B4O7 та маси 10 молекул H2O:

Маса Na2B4O7 = 2 * 23 + 4 * 11 + 7 * 16 = 46 + 44 + 112 = 202 г/моль

Маса 10H2O = 10 * (2 * 1 + 16) = 10 * (2 + 16) = 10 * 18 = 180 г/моль

Загальна маса Na2B4O7 * 10H2O = Маса Na2B4O7 + Маса 10H2O = 202 г/моль + 180 г/моль = 382 г/моль

Тепер, використовуючи дані про молярну концентрацію еквівалента, ми можемо розрахувати масу Na2B4O7 * 10H2O, яку потрібно взяти для приготування 500 см³ розчину:

Маса = Концентрація * Об'єм = 0,25 моль/дм³ * 0,5 дм³ = 0,125 моль

Тепер, масу розчину можна знайти, помноживши масу Na2B4O7 * 10H2O на кількість молей:

Маса = 0,125 моль * 382 г/моль = 47,75 г

Отже, вам потрібно взяти приблизно 47,75 г натрій тетраборату Na2B4O7 * 10H2O для приготування 500 см³ розчину з молярною концентрацією еквівалента 0,25 моль/дм³.