Визначити масову частку нітрогену у молекулі амоній нітрату NH4NO3.


Ответы на вопрос

Отвечает Агаркова Виктория.

Дано:

NH4NO3

Знайти:

ω(N) - ?

Розв'язання:

1) Mr(NH4NO3) = Ar(N) * N(N) + Ar(H) * N(H) + Ar(N) * N(N) + Ar(O) * N(O) = 14 * 1 + 1 * 4 + 14 * 1 + 16 * 3 = 80;

2) ω(N) = N(N) * Ar(N) * 100% / Mr(NH4NO3) = 2 * 14 * 100% / 80 = 35%.

Відповідь: Масова частка N становить 35%.