БУДЬ ЛАСКА ТЕРМІНОВО!!! 5)При спалювання 0,5 моль вуглеводню, утворилось 1,5 моль вуглекислого

газу і така ж кількість води. Густина речовини за воднем дорівнює 21. Встановити молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Липовая Светлана.
СnНy + (n+1/2у)О₂ = nСО₂ + у/2Н₂О
Mr(СО₂) =44 г/моль, 1,5моля = 66г
Mr(Н₂О) = 18 г/моль  1,5моля =27г
44гСО₂ --- 12г С
66гСО₂  --- Хг С  Х=18 г С
18г Н₂О --- 2г Н
27г Н₂О --- Хг Н  Х = 3гН;
18г/12г = 1,5атома;  3г/1 = 3атома Н, т,е. С:Н - 1,5:3 = 1:2, ⇒  простейшая формула: СnH₂n
d(СnH₂n/Н₂) = Mr(CnH₂n)/Mr(H₂) ⇒ Mr(CnH₂n)·= d·Mr(H₂) = 2·21 = 42(г/моль)
CnH₂n =42;  12n+2n =42; 14n =42; n =3;
Формула СзН₆     пропилен