Який об′єм водню можна добути від дії хлоридної кислоти на 5 г сплаву натрію, що містить 0,8

масових часток домішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Гамзин Дмитрий.
2Na + 2HCl = 2NaCl + H2↑

w(Na) = 1 - 0.8 = 0.2
m(Na) = 5*0.2 = 1 г.
n(Na) = 1 / 23 =0.0435 моль
n(H2) = 0.0435 / 2 = 0.02175 моль
V(H2) = 0.02175 * 22.4 = 0.4872 дм^3 = 487,2 мл
Ответ:487,2 мл