Обчисліть масу нітратної кислоти, що витратиться на взаємодію з цинк оксидом масою 16,2 г


Ответы на вопрос

Отвечает Листратенко Ксения.
ZnO+2HNO3-->Zn(NO3)2+H2O

n(ZnO)=m/M=16,2г/81г/моль=0,2 моль
n(HNO3)=2n(ZnO)=0,4 моль

m(HNO3)=n*M=0,4моль*63г/моль=25,2 г