Kальцiй карбонат масою 0,5 кг обробили розчином нітратної кислоти.Обчислiть обьем газу, що

видiлився.

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.
Дано
m(CaCO3)  = 0.5 kg = 500 g
--------------------------------------------
V(CO2) - ?

CaCO3+2HNO3-->Ca(NO3)2+H2O+CO2
M(CaCO3) = 100 g/mol
n(CaCO3) = m/M = 500 / 100 = 5 mol
V(CO2) = n*Vm =5 * 22.4 = 112 L
ответ 112 л