Приготували 11.2л суміші кисню й озону(н.у.),а маса-22.4г.Обчисліть масову частку озону в суміші(%).


Ответы на вопрос

Отвечает Голева Ксения.

Для розрахунків примемо об'єм кисню V(O2)=х г, тоді V(O3) = (11.2-х) л

m(O2) = n*M = V/Vm*M = 32x/22,4 г

m(O3) = n*M=V/Vm*M = (48*(11,2-x))/22,4 = (537,6-48x)/22.4 г

m(сум) = m(O2)+m(O3) = 32х/22,4 + (537,6-48х)/22,4=22,4 г

х=2,24 л

m(O2) = 32*.2,24/22,4 = 3,2 г

m(O3) = (537,6-48*2,24)/22,4 = 19,2 г

ω(О3)= m(O3)/m(сум) = 19,2/22,4= 0,8571 або 85,71%

Відповідь: 85,71%