Iз запропанованих речовин виберiть такi, що будуть реагувати з розведеною нiтратною кислотою

1.Аl(OH)3 2.Cu 3.CaO 4.HCl Складiть реакцii у молекулярному та йонному виглядi

Ответы на вопрос

Отвечает Бухарова Вика.
Al(OH)3 + 3HNO3 = Al(NO3)3 + 3H2O

Al(OH)3 + 3H(+) + 3NO3(-) = Al(3+) + 3NO3(-) + 3H2O


3Cu + 8HNO3(p)= 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O

3Cu + 8H(+) + 8NO3(-) = 3Cu(2+) + 6NO3(-) + 2NO + 4H2O


CaO + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + H2O

CaO + 2H(+) + 2NO3(-) = Ca(2+) + 2NO3(-) + H2O