Виведіть молекулярну формулу речовини, яка складає 39,97% Карбону, 6,73% Гідрогену, 53,30%

Оксигену. 300мл парів речовини мають масу за н.у. 2,41 г.У відповіді запишіть формулу речовини???!

Ответы на вопрос

Отвечает Дворников Леонид.
У подальшому розв'язанні невідома речовина позначена "r".

Дано:

W(C) = 39.97%
W(H) = 6.73%
W(O) = 53.30%
V(r) = 300 мл
m(r) = 2.41 г
CxHyOz — ?

V(r) = 300 мл = 0.3 л ==> n(r) = 0.3/22.4 = 0.01339 моль

M(r) = m(r)/n(r) = 2.41/0.01339 = 180 г/моль

n(C) = (39.97*180)/1200 = 6
n(H) = (6.73*180)/100 = 12
n(O) = (53.30*180)/1600 = 6

C6H12O6 — глюкоза чи фруктоза ( залежить від будови ).