При спалювані 5,6 л вуглеводню утворилось 16,8 л вуглекисного газу і 18 г води. Вфдносна густина за

вуглекисним газом дорівнює 1 Визачити формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Нурышева Анастасия.

Знаходимо молярну масу вуглеводню M (СхНу)= D*М(СО2 )=1*44=44 г/моль

Знаходимо кількості речовин СхНу , СО2 і Н2О:  n=m/M,  n=V/Vm  

n(СхНу)=5,6/22,4=0,25 моль

n(H2O)=18/18=1 моль

n(CO2)=16,8/22,4=0,75  моль

СхНу + (х+у/4)О2=хСО2 + у/2Н2О   знайдемо скільки виділиться на 1 моль речовини

На 0,25 моль речовини виділяється 0,75 моль СО2   і  1 моль Н2О

На 1 моль  -----------------------------------х --------------------- у      

Х=3,  у=4, а Н у воді 2 атоми значить у=8    С3Н8, пропан, М(С3Н8)=44 г/моль

або) знаходимо співвідношення кількостей речовин і приводимо їх до коефіцієнтів в рівнянні

n (СО2) : n (Н2О) : n (СхНу)=0,75 :1 : 0,25=3 :4 : 1  

СхНу + (х+у/4)О2=3СО2 + 4Н2О , С3Н8  


Отвечает Хасанова Руфина.

n CxHy=V/Vмоль=5,6/22,4=0,25 моль

nCO2=V/Vмоль=16,8/22,4=0,75 моль

nC=nCO2=0,75 моль

x=nCO2/nCxHy=0,75/0,25=3

nH2O=m/M=18/18=1моль

nH=2nH2O= 2 моль

y=nH/nCxHy=2/0,25=8

C3H8