Знайти формулу вуглеводню якщо при повному згорянні певної його маси утворюються 22 г вуглекислого

газу і 11,25 г води відносна густина за воднем становить 29.

Ответы на вопрос

Отвечает Остроушко Маргарита.

Знаходимо молярну масу М СхНу=29*2=58 г/моль

Знаходимо кількість речовини СО2 і Н2О n= m/М     n СО2=22/44=0,5 моль, n Н2О=11,5/18=0,64 моль

Знаходимо кількість та масу  С і Н: n СО2= n С=0,5 моль, m С=0,5*12=6 г,

n Н= 2n Н2О=0,64*2=1,28 моль, m Н=1,28*1=1,28 г

Знаходимо масу вуглеводню m С+ m Н=6+1,28=7,28 г

Знаходимо кількість речовини вуглеводню n СхНу= m/М=7,28/ 58 = 0,126 моль

Запишемо відношення кількостей речовин  

n СхНу  : n СО2 : n Н2О = 0,126 : 0,5: 0,64=1: 4: 5(це коеф в рівнянні )

СхНу + (х+у/4)О2=хСО2 + у/2Н2О

СхНу + (х+у/4)О2=4СО2 + 5Н2О, в речовині 4С, і 10Н

М(С4Н10)=12*4+10=58 г/моль, бутан