Суміш магнію та магній оксиду масою 10 на обробили розчином хлоридної кислоти , взятої у надлишку.

Об'єм газу , який при цьому виділився, становив 2,8 л. Визначте масові частки компонентів суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Kozlov Pasha.
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

x/24 = 2.8/22.4;

x = (24*2.8)/22.4 = 3 г

W(Mg) = (3/10)*100 = 30% ==> W(MgO) = 100 - 30 = 70%.