За нормальних умов суміш азоту і вуглекислого газу об'ємом 4,48 літрів має масу 8г. Визначте масові

частки цих газів у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Мазуров Никита.

х- маса N2, (8-х) – маса СО2. Об'єм N2= m /М *22,4=х/28*22,4=22,4х/28

Об'єм СО2 = (8-х)/ 44*22,4= 22,4 (8-х)/ 44=(179,2-22,4х)/44

Об'єм газів=4,48 л. Знаходимо масу N2

22,4х/28 + (179,2-22,4х)/44=4,48

         985,6х+ 5017,6-627,2х =5519,36

358,4х=501,76

х=1,4 г N2

W(N2)=1,4/8=0,175*100%=17,5%