Для того щоб спалити 1 моль ацетиленового вуглеводню, необхідно 56 л кисню. Визначте формулу

вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Дерябин Вова.

V(СхН2х-2)=1моль

V(О2)=56 л

СхН2х-2   -?

n (О2)=56/22,4=2,5 моль

Реакцію горіння можна записати

СхН2х-2 + (3х-1)/2)О2=хСО2 + (х-1)Н2О

По рівнянню видно, що на спалювання 1 л алкіну іде (3х-1)/2)  л О2, а по умові це число 2,5, тому ми можемо записати (3х-1)/2  =2,5 Звідси х= 2. Тоді формула С2Н2 ацетилен.