7. Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо внаслідок спалювання 12 г цього вуглеводню

утворилося 16,8 л вуглекислого газу (н. у.) і 27 г води, а густина його дорівнює 0,714(н.у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Ратникова Дарья.

m реч=12 г


V СО2=16,8 л


m Н2О=27 г


ρ =0,714  

формула?


1.Молярна маса М(реч)= ρ*22,4=0,714*22,4=16 г/моль


2.Знаходимо кількості всіх речовин n=m/M,  n= V / V m,  m=n*М


  n реч=12/16=0,75 моль


n СО2=16,8/22,4=0,75 моль, n С=0,75 моль, m С=0,75*12= 9 г


n Н2О=27/18=1,5 моль, n Н=3 моль, m Н= 3 г


3.Перевіряємо чи є в речовині О: 12-9-3=0 г О. Немає О.

4.Записуємо співвідношення кількостей елементів


n С: n Н=0,75:3=1:4,СН4


М СН4=12+4=16 г/моль метан


або


Записуємо співвідношення кількостей речовин і виводимо коефіцієнти в рівнянні горіння


n СхНу: n СО2 : n Н2О =0,75:0,75:1,5=1:1:2


СхНу + (х+у/4)О2=СО2 + 2Н2О


СН4,  метан