Напишіть молкулярні йонні реакціі, які відбуваються при зливанні розчинів: ферум(3) хлориду +

натрій гідроксиду, сульфатної кислоти + літій гідроксиду, нітратної кислоти+ калій карбонату.

Ответы на вопрос

Отвечает Дьякова Анастасия.

ферум(3) хлориду + натрій гідроксиду:

FeCI₃ + 3NaOH = Fe(OH)₃↓ + 3NaCI

Fe³⁺ + CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻

Fe³⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓

сульфатної кислоти + літій гідроксиду:

H₂SO₄ + 2LiOH = Li₂SO₄ + 2H₂O

2H⁺ + SO₄²⁻ + 2Li⁺ + 2OH⁻ = 2Li⁺ + SO₄²⁻ + 2H₂O

2H⁺ + 2OH⁻ =  2H₂O

нітратної кислоти+ калій карбонату:

2HNO₃ + K₂CO₃ = 2KNO₃ + CO₂↑ + H₂O

2H⁺ + 2NO₃⁻ + 2K⁺ + CO₃²⁻ = 2K⁺ + 2NO₃ + CO₂↑ + H₂O

2H⁺  + CO₃²⁻ =  CO₂↑ + H₂O

Отвечает Ямпилец Никита.

Ферум (3) хлорид3 + 3натрій гідроксиду = Ферум (гідроксид)3 + 3натрій хлорид. Ферум +3  + 3 Хлор- + 3 Натрій+ + 3 гідроксид = Ферум(гідроксид)3+Натрій+ + 3хлор-

Сокращается 3хлор-, 3натрій+