Помогите ПЖ При спалюванні 8,4 г речовини одержали 26,4 г оксиду карбону (IV) і 10,8 г води.

Відносна густина пари цієї речовини за повітрям - 2,9. Визначити формулу сполуки (С6Н12)

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

дано

m(CxHy) = 8.4 g

m(CO2) = 26.4 g

m(H2O) = 10.8 g

D(возд) = 2.9

-------------------

CxHY-?

M(CxHy) = D(возд)*29 = 2.9 * 29 = 84 g/mol

n(C) = n(CO2) = m(CO2) / M(CO2) = 26.4 / 44 = 0.6 mol

n(H) = 2n(H2O) = 2(m(H2O) / M(H2O)) = 2*10.8 / 18 = 1.2 mol

n(C) : n(H) = 0.6 : 1.2 = 6 :12

C6H12

ответ C6H12