Обчисліть масову частку гліцеролу у водному розчині, якщо моле кул води в ньому в 10 разів

більше, ніж молекул спирту.

Ответы на вопрос

Отвечает Соколова Мария.

n (гл):n(H2O)=1:10

w-?

М(гл)=92 г/моль

w=m(гл)/m(р-ну)

Якщо х моль гліцеролу, то води  10*х

Знайдемо їхні маси

m(Н2О)=18*х*10=180х

m(гл)=92*х

тоді m р-ну=180х+92*х=272х

w(гл)=92х/272х=0,3382=33,82%

w С3Н5(ОН)3=33,82%