Срочно. Прошу, помогите. Обчисліть масу кисню яка надійшла в повітря з рослин, якщо в них

утворилося 100 т полісахаридів

Ответы на вопрос

Отвечает Шустров Никита.

Дано:

m((C6H11O5)n) = 100 т = 100000 кг

Знайти:

V(O2)-?

Розв'язок.

Полісахарид, який накоплюється в рослинах в резельтаті фотосинезу є крохмаль. Мономером його є гюкоза. Утворення крохмалю відбуваєьтся за наступними схемами хімічних реакцій:

6СО2 + 6Н2О ⇒ С6Н12О6 + 6О2↑ (1)

n(C6H12O6) ⇒ (C6H11O5)n + nH2O (2)

M(C6H11O5) = 163 кг/кмоль

З рівняння 1 та 2 бачимо, що n(O2)=6n(C6H11O5)

n(C6H11O5) = m/M = 100000 кг*163 кг/кмоль = 613,5 кмоль

Vm = 22,4 м³/кмоль

n(O2) = 6*613.5 кмоль = 3681 кмоль

V(O2) = n*Vm = 3681 кмоль*22,4 м³/кмоль = 82454,4 м³

Відповідь: 82454,4 м³