Визначте масу калій гідроксиду,яку необхідно розчинити у воді об'ємом 300 мл,щоб приготувати розчин

лугу з масовою часткою речовини 20%

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Марьяна.

m(H2O) = p(H2O)*V(H2O) = 1 г/мл*300 мл = 300 г

Примемо масу лугу за х г, тоді

0,2 = x/[m(H2O)+x]

0,2 = x/(300+x)

х=m(KOH) = 75 г

Відповідь: 75 г КОН.