ПОМОГИТЕ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА Який об`єм вуглекислого газу утвориться в результаті обпалення 200 кг

вапняку, що містить 25% домішок за масою?

Ответы на вопрос

Отвечает Ринчинов Ваня.

Дано:

m(вапн.) = 200 кг

ω(дом.) = 25% або 0,25

Знайти:

V(CO2)-?

Розв'язок.

m(CaCO3) = m(вапн.) - m(вапн.)*ω(дом.)

m(CaCO3) = 200 кг - 200 кг*0,25 = 150 кг

М(СаСО3) = 100 кг/кмоль

n(CaCO3)=m/M = 150 кг/100 кг/кмоль = 1,5 кмоль

СаСО3 = СаО + СО2

З РХР бачимо, що n(CO2)=n(CaCO3)

n(CO2) =1,5 кмоль

V(CO2) = n*Vm = 1,5 кмоль*22,4 м³/кмоль = 33,6 м³

Відповідь: 33,6 м³