який об'єм вуглекислого газу виділиться під час взаємодії хлоридної кислоти із 40 г кальцій

карбонату

Ответы на вопрос

Отвечает Коломацкий Родион.

СаCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2CO3 = CaCl2 + H2O + CO2

m(CaCO3) = 40 г

V(CO2) - ?

n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 40 г / 100 г/моль = 0,4 моль

n(CO2) = n(CaCO3) = 0,4 моль

V(CO2) = n(CO2) * V0 = 0,4 моль * 22,4 л/моль = 8,96 л