Який об’єм води необхідно додати до 100 мл 20%-ного розчину сульфатної кислоти (густина 1,14

г/см3), щоб одержати 5%-ний розчин? Какой объем воды надо добавить к 100 мл 20%-ного раствора сульфатной кислоты (плотность 1.14 г\см3), чтобы получить 5%-ный раствор?

Ответы на вопрос

Отвечает Сотонин Саша.

Ответ:

дано:

V(р-н Н2SO4)₁=100мл

ρ(Н2SO4)=1,14г/мл

ω(Н2SO4)₁=20%=0,2

ω(Н2SO4)₂=5%

знайти: V(Н2О)-?

Розв'язок:

m(реч.)=ρˣVˣω

m(реч. Н2SO4)=1,14г/млˣ100 млˣ0,2=22,8г

m(р-ну)=ρˣV

m(р-ну. Н2SO4)=1,14г/млˣ100 мл=114г

знаходимо масу води, яку потрібно долити до розчину кислоти:

0,05=22,8/(114ˣХ)

0,05(114ˣХ)=22,8

5,7+0,05Х=22,8

0,05Х=22,8-5,7

0,05Х=17,1

Х=17,1:0,05

Х=342г води

Ми знаємо, що густина води 1г/мл, звідси об'єм води збігається з масою води. Тому потрібно долити 342мл води.

Объяснение: