З 500 г розчину з масовою часткою ферум 2 сульфат 40% у процесі охолодження випало 100 г його

кристалогідрату (кристалогідрат містить 7 молекул води).Яка масова частка речовини у розчині, що залишився? Допоможіть пожалуйста!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Героев Никита.
1. Маса речовини у першому розчині
m(FeSO4) = 500 ∙ 0,4 = 200 г
2. Клькість речовини кристалогідрату
М(FeSO4 ∙ 7H2O) = 56 + 96 + 126 = 278 г/моль
n = 100/ 278 = 0,36 моль
3. Кількість речовини та маса безводної солі, що випала в осад
n(FeSO4) = 0,36 моль
М(FeSO4) = 152 г/моль
m(FeSO4) = 0,36 ∙ 152 = 54,72 г
3. Маса солі, що залишилася у розчині
200 – 54,72 = 145,28 г
4. Маса утвореного розчину
500 – 100 = 400 г
5. Масова частка
w2(FeSO4) = 145,72/400 = 0,3632 = 36,32 %