Яка маса барій гідроксиду одержится при взаємодії барій оксиду з 90 г H2O


Ответы на вопрос

Отвечает Волкович Тёма.

Ответ:

m[Ba(OH)₂]==855г.

Объяснение:

Дано:

m(H₂O)=90г.

-------------------

m[Ba(OH)]-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу води:

M(H₂O)=18г./моль

2. Визначимо кількість речовини в 90г. води:

n₁(H₂O)=m(H₂O)÷M(H₂O)=90г. ÷18г./моль=5моль

3. Запишемо рівняння реакції:

BaO+H₂O=Ba(OH)₂

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(H₂O)=1моль n[Ba(OH)=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(H₂O)=5моль n₁[Ba(OH)=5моль

4. Визначимо молярну масу барій гідроксиду:

M[Ba(OH)₂]=137+17x2=171 г./моль

5. Визначимо масу  барій гідроксиду кількістю речовини 5моль :

m[Ba(OH)₂]=n₁[Ba(OH)×M[Ba(OH)₂]=5моль×171 г./моль=855г.

6. Відповідь:при взаємодії барій оксиду з 90г. H₂O одержится 855г. барій гідроксиду.