Який об‘єм хлороводню (н.у) розчинили в 420мл води якщо одержали розчин з масовою часткою речовини

0,25

Ответы на вопрос

Отвечает Малышева Олька.

Відповідь: 85,918 л

Дано:

V(H₂O) = 420 мл

ω(HCl) = 0,25

V(HCl) - ?

Розв'язок:

m(H₂O) = ρ*V = 1 г/мл*420 мл = 420 г

ω(HCl) = m(HCl)/m(p.HCl)

0,25 = х/(420+х)

х = m(HCl) = 140 г

V(HCl) = n(HCl)*Vm

n(HCl) = m(HCl)/M(HCl) = 140 г/36,5 г/моль = 3,836 моль

V(HCl) = 3,836 моль*22,4 л/моль = 85,918 л

Відповідь: 85,918 л

Отвечает Проходский Влад.

Во вложении:

___________________