ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ Вычислите массу соли и воды, необходимых для приготовления 588 г 19%-ного

раствора. Как можно увеличить концентрацию этого раствора до 27%? Сколько воды надо добавить к исходному раствору, чтобы получить 5%-ный раствор?

Ответы на вопрос

Отвечает Abdiraim Bekasil.

Відповідь:

1 Маса води 476,28г

2 Випарувати 174,22г

3 Добавити 1646,4г

Пояснення:

Дізнаємось скільки грам солі має бути в 19% розчині:

588г - 100%

Хг - 19% , звідси Х=111, 72

Отже маса солі 111,72, а маса води відповідно 588-111,72=476,28

Обчислимо скільки води потрібно для такої кількості солі щоб розчин став 27%:

111, 72г - 27%

Хг - 100% , звідси Х= 413,78. Тобто повна маса розчину 413,78, з них води

413,78 - 111,72  = 302,06. Тому щоб зробити 27% розчин потрібно випарувати 476,28 - 302,06 = 174,22г води.

Вирахуємо як зробити 5% розчин:

111,72 - 5%

Хг - 100% , звідси Х=2234,4г Отже весь розчин масою 2234,4, а з них води 2234,4-111,72 = 2122,68. Тому до нашого розчину варто долити

2122,68 - 476,28 = 1646,4г