Який об єм вуглекислого газу виділиться під час спалювання етану у кисні об ємом 12л?


Ответы на вопрос

Отвечает Доскина Вика.

Відповідь:

V (CO2) = 6,8 л

Пояснення:

Дано:

V ( O2 ) = 12л

Знайти:

V ( CO2 ) - ?

Рішення:

1) Запишемо рівняння реакції:

2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O;

Співвідношення коефіцієнтів 7 (O2): 4 (CO2), тобто об'єм кисню треба поділити на сім та помножити на чотири:

2) За законом Авогадро молі різних газів (при н.у.) займають однаковий об'єм;

Тобто якщо у нас виходячи з рівняння співвідношення газів дорівнює сім до чотирьох, треба 12 поділити на 7 та помножити на 4:

V ( CO2 ) = 12 / 7 = 1,714 x 4 = 6,8 л.

----------------------------------------------------------------------

Можна перевірити це перейшовши з об'єму на кількість речовини:

1) Переводимо об'єм кисню в кількість речовини, за формулою:

n = V / Vm

n = 12 / 22,4 = 0,535моль;

2) Треба спочатку кількість речовини поділити на 7 та помнижити на 4:

0,535 / 7 = 0,076 x 4 = 0,305 моль

3) Переводимо кількість речовини в об'єм, за формулою:

V = n x Vm

V = 0,305 x 22,4 = 6,8 л

(Закон Авогадро працює тільки з газами)

( Vm - молярний об'єм - стала величина, котра дорівнює 22,4 л/моль )

( V - об'єм ( л )

Vm - молярний об'єм ( 22,4 л/моль )

n - кількість речовини ( моль ) )