Очисли масові частки елементів у мінералі пірти F S e 2


Ответы на вопрос

Отвечает Мещеряков Рома.

Ответ:

Объяснение:

1. Визначимо молекулярну масу піриту FeS₂. Для цього виберемо з ПСХЕ всі атомні маси і помножимо на індекс там, де він є і все складемо :

Mr(FeS₂)=Ar(Fe)+2Ar(S)

Mr(FeS₂)=56+2x32=56+64=120

2. Визначимо масову частку заліза:

ω(Fe)=Ar(Fe)÷Mr(FeS₂)=56÷120=0,4667

ω%(Fe)=ω(Fe)×100%=0,4666×100%=46,67%

3. Визначимо масову частку сульфур:

ω(S)=2Ar(S)÷Mr(FeS₂)=64÷120=0,5333

ω%(S)=ω(S)×100%=0,2254××100%=53,33%