Який об’єм повітря необхідний для повного згорання суміші метану кількістю 2 моль і пропану масою

44г

Ответы на вопрос

Отвечает Болотова Есения.

Ответ:

V(повітря)=960л.

Объяснение:

Дано:

n(CH₄)=2моль

m(C₃H₈)=44г.

Vm=22,4л./моль

ω%(O₂)=21%

---------------------------------

V(повітря)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу пропана:

M(C₃H₈)=3x12+8=44г./моль

2. Визначимо кількість речовини в 44г. пропана:

n(C₃H₈)=m(C₃H₈)=44г.÷44г./моль=1моль

3. Запишемо рівняння реакції:

3.1.  CH₄+2O₂=CO₂+2H₂O

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(CH₄)=1моль n(O₂)=2моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(CH₄)=2моль n₁(O₂)=4моль

3.2.

C₃H₈+5O₂=3CO₂+4H₂O

б) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(C₃H₈)=1моль n(O₂)=5моль

в) за умовою задачі кількість речовини:

n₂(C₃H₈)=1моль n₂(O₂)=5моль

4. Визначимо загальну кількість кисню:

n(O₂)=n₁(O₂)+n₂(O₂)=5моль=4моль+5моль=9моль

5.  Визначимо об’єм  кисню кількість речовини 9моль :

V(O₂)=n(O₂)×Vm=9моль×22,4л./моль=201,6л.

6. Визначимо  об’єм повітря, за умови, що в повітрі 21% кисню :

V(повітря)=V(O₂)÷ω%(O₂)×100%=201,6л.O₂÷ 21%×100%=960л.

7. Відповідь: 960л.повітря необхідний для повного згорання суміші метану кількістю 2 моль і пропану масою 44г