Під час взаємодії 24 г невідомого спирту з натрієм утворилося 8,96 л водню. Виведіть формулу

спирту. Вкажіть суму індексів.

Ответы на вопрос

Отвечает Максимовская Катя.

Ответ:

Дано:

m(ROH)=24 г

V(H2)= 8,96 л

МФВ (молекулярная формула в-ва)

Решение:

ROH + Na -> RONa + H2

1) n(H2)= 8,96л/22,4 л/моль= 0,4 моль

2) n(ROH)=n(H2)=0,4 моль

3) M(ROH)= 24г/0,4 моль= 60г/моль

4) M(простейшая) (ROH) = 14n+ 18

5) 14n+18=60

n= 3

МФВ: C3H7OH

Сумма индексов: 7

Объяснение: