1)Групу атомів, що обумовлює хімічні властивості певного класу органічних сполук, називають:

а)гідроксильною б)кислотною в)функціональною г)спиртовою 2)На спалювання пропанолу кількістю речовини 0,5 моль чи бутанолу масою 29 г витрачається більший об єм кисню ( н.у.)???

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Камилла.
1)Групу атомів, що обумовлює хімічні властивості певного класу органічних сполук, називають:
в)функціональною
2) C3H7OH + 9O2 = 6CO2 + 8H2O
n(C3H7OH) = 0,5 моль
Пропорция из уравнения:
0, 5 моль - х
1 моль - 9 моль
х = (9×0,5) ÷ 1 = 4,5 моль( столько нужно О2 для горения пропанола)
n(O2) = 4,5 моль
V(O2) = n × Vm = 4,5 × 22, 4 = 100, 8 дм³

C4H9OH + 6O2 = 4CO2 + 5H2O
n(C4H9OH) = m/M = 29 ÷ 74 = 0, 39 (моль)
Пропорция из уравнения:
0,39 моль - х моль
1 моль - 6 моль
х = (0,39×6) ÷ 1 = 2, 34 моль
n(O2) = 2,34 моль
V(O2) = n × Vm = 2,34 × 22,4 = 52, 416 дм³
Ответ: більший об’єм кисню витрачається на спалювання пропанолу.