Визначте молекулярну формулу органічної речовини якщо відомі масові частки елементів, які складають

цю сполуку: w(C) = 0,8571 w(H) = 0,1429. Відносна густина пари цієї речовини за вуглекислим газом дорівнює 1,91

Ответы на вопрос

Отвечает Сайков Максим.

Ответ:

C₆H₁₂

Объяснение:

Рахуємо молярну масу вуглеводню

M = D * M(CO₂) = 1.91 * 44 = 84 г/моль

Рахуємо співвідношення індексів у сполуці CₘHₙ

m : n = (w(C) / Ar(C)) : (w(H) / Ar(H)) = (0.8571 / 12) : (0.1429 / 1) = 1 : 2

Отже, емпірична формула СH₂

Виводимо реальну (істинну) формулу

M(CₘHₙ) / M(CH₂) = 84 / 14 = 6

Тому формула сполуки (CH₂)₆ або C₆H₁₂