До розчину сульфатної кислоти H2SO4 масою 850 г і масовою часткою кислоти 25 % додали 60 г води.

Яка масова частка (%) H2SO4 в утвореному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лаврентьева Полина.

Відповідь: 23,35%

Дано:

m₁(p.H2SO4) = 850 г

ω₁(H2SO4) = 25% або 0,25

+m(H₂O) = 60 г

ω₂(H2SO4) - ?

Розв'язок:

m₂(p.H2SO4) = m₁(p.H2SO4) + m(H₂O) = 850 г + 60 г = 910 г

m(H2SO4) = m₁(p.H2SO4)*ω₁(H2SO4) = 850 г*0,25 = 212,5 г

ω₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(p.H2SO4) = 212,5 г/910 г = 0,2335 або 23,35%

Відповідь: 23,35%