натрій сульфіт масою 25,2 г прореагував з надлишком хлоридної кислоти обчисліть масу утвореної солі

і об'єм газу що утворився​

Ответы на вопрос

Отвечает Катанаева Александра.

Ответ:

Объяснение:

  25,2 г                                   Х г               Х л

  Na2SO3     +     2HCl    =    2NaCl    +   SO2   +    H2O

n=1 моль                             n=2 моль        n=1 моль

М=126 г/моль                   М=58,5 г/моль  Vm=22,4 л/моль

m = 126 г                           m=117 г                V = 22,4 л

25,2 г   Na2SO3   -   Х г  NaCl

126 г     Na2SO3   -  117 г  NaCl

m(NaCl) = 25,2 * 117 / 126 = 23,4 г

25,2 г  Na2SO3  -  Х л  SO2

126 г   Na2SO3   -  22,4 л SO2

V(SO2) = 25,2 * 22,4 / 126 = 4,48 л