обчисліть масу солі ,яка утвориться при взаємодії натрій гідроксиду з розчином етанової кислоти

масою 600 г з масовою часткою кислоти 20%.

Ответы на вопрос

Отвечает Арутюнян Эдгар.

Ответ:

120г                                  х ?

CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O

Mr 60                               Mr 82

                             

W = m(розч. реч.)/m(розчину)

m(CH3COOH)=0,2*600г = 120г

120/60=х/82

х = 120*82/60

х= 164 г

Відповідь: м(CH3COONa)=164г